Rentimine tasub end siis ära kui tegu on vähe vajaminevate asjadega.

Rentida tasub asju, mida igapäevaseks kasutamiseks ei vajata. Väiksemate tööriistade päevarent võib olla 5-10 €. Oma majapidamises on alati midagi nokitseda, selleks rendivadki enam asju eramajas elavad inimesed, kes ei näe mõtet osta asju selleks, et teha nädal aega tööd ning siis tööriist viia pööningule tolmu koguma. Vastust ei pea kaugelt otsima. Milleks osta endale värvi mahakoorimiseks vajalik töövahend, mis maksab poes tuhandeid kroone ning see pärast paaripäevast tööd aastateks panipaika seisma jätta? Selle võib ju samamoodi rentida ning maksta palju väiksem summa. Ettevõtted kes tegelevad ehitusega rendivad alatihti suuri asju endale mida ise osta oma mõttetu. Populaarsemad asja on soojakud, tõstukid, spetsiifiline tehnika näiteks generaatorid või virnastaja.

Tallinnas on rendi minimaalseks ajaks üks päev. Väikelinnades kasutatakse ka tunnirenti, kuna sealne klientuur on väiksem ja tihti ka hinnatundlikum.  Asju rentida pole sugugi nii kallis. Mõned näited rentidest on sellised, et lööktrell on 2€ päev, soodaprits kümme eurot 12h, ketaslõikur 3€ päev, tihti võime leida asju mis maksavad rentides nii vähe, et neid võiks lausa ajaliselt mitu kuud omada, enne kui seadme hind kokku saaks. Alati pikaajalised kliendid saavad parema hinna, nii ongi mõtekas asju rentida pikemaks ajaks mitte tilgutada.

Rentide puhul kaasneb üldjuhul tagastusraha ja see juba oleneb sellest kui palju asi maksab. Pisemad asjad saab tööriista hinnaga, rasketehnika puhul oleneb hind rendile andjast. Tagatisrahad jagunevad ka piirkonniti. Kindlasti tähtsat rolli mängivad kontaktid ja väikses kohas on inimesed julgemad usaldama teisi.

Tööriistad võiks jagada ilusti viide kategooriasse. Selline struktureeritud lähenemine tagab selle, et klient leiaks endale vajaliku kiirelt üles. Laenutusfirmades on väga lai toodete valik nii elukutselistele kui ka ise ehitajale. Viimased saavad rendipunktides ka asjakohast nõu, milline tööriist ühe või teise töö tegemiseks kõige paremini sobib. Tööriistad on tuntud firmadelt: Bosch, Hitachi, Hilti, Weber jne. Kindel asi mida rentida on tõstuk, et killustik oleks lihtsamini veetav, olgu see siis masttõstuk või korvtõstuk.

Ala ohutuks tegemiseks on hea võte rentida lihtsasti kokkupandavaid aedu.